کنگره آمریکا در پی قطع دسترسی ایران به استخراج ارز دیجیتال

بنا بر گزارشی در خبرگزاری محلی فارس در تاریخ 6 جولای ( مطابق با 15 تیر) سعید زرندی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، اعلام کرده است که کنگره آمریکا در حال کار بر روی ایجاد محدودیت دسترسی ایرانیان به ارزهای دیجیتال و استخراج بیت کوین است.

زرندی گفته است که به اعتقاد کنگره، ارزهای دیجیتال به ایران کمک می کند که تحریم ها را دور بزند یا اقدام به پولشویی کند و در حال وضع قوانینی سخت گیرانه برای پیچیده کردن این کار برای ایران است.

زرندی اخیرا در رابطه با وضعیت نامعلوم ارزهای دیجیتال در ایران، گفته است که وزارت خانه های ایران در حال رایزنی با بانک مرکزی برای سامان دهی و ایجاد شفافیت در قوانین و نقل و انتقالات با استفاده از ارزهای دیجیتال هستند.

در ماه دسامبر سال 2018، کاخ سفید و مجلس سنای آمریکا لایحه ای پیشنهاد دادند که بنا به آن تامین مالی ایران از جمله روش های دیجیتالی آن،محدود شود. در زمان نگارش این خبر هیچ کدام از این موارد انجام نشده اند.

در پایان ماه ژانویه در کنفرانسی در تهران، بانک مرکزی ایران اعلام کرد که برای ایجاد یک ارز دیجیتال ملی طرح هایی در نظر گرفته شده است.

این ارز عملکردی مشابه ارز پترو در ونزوئلا خواهد داشت اما به نظر نمی رسد بتواند مبادلات چندانی را به خود اختصاص دهد.

خبرهای اخیر نشان می دهد که حکومت ایران رویکرد دو جانبه ای در قبال استخراج ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است.  در پایان ماه ژوئن، مسئولین ایرانی حدود 1000 دستگاه استخراج بیت کوین را جمع آوری کردند.

بنا بر گزارش کوین تلگراف، این اتفاق پس از اظهاریه های وزارت نیروی ایران مبنی بر قطع برق مناطقی که مشکوک به فعالیت در زمینه استخراج بیت کوین با استفاده از برق یارانه ای هستند رخ داد.

منبع خبر: کوین تلگراف

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.