رئیس جمهور ونزوئلا دستور پذیرش ارز دیجیتال “پترو” در بانک را صادر کرد

بر اساس توئیتی که وزیر اقتصاد ونزوئلا در تاریخ 14 جولای منتشر کرده است، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به بانک پیشرو این کشور، Banco de Venezuela دستور داده است تا نسبت به پذیرش ارز دیجیتال رسمی این کشور با نام پترو (PTR)، در تمامی شعب بانک اقدام شود.

مطابق با این پیام توئیتری، سفارش اکید بر بازگشایی پیشخوان های پترو در تمامی شعب بانک ونزوئلا داده است. ظاهرا این ابلاغ، در خلال رویداد جشن بیستمین سالگرد ملی سازی بانک صورت گرفته است.

در روز نوزدهم ماه ژوئن، مادورو اعلام کرد که بیش از 924 میلیون بولیوار (بیش از 92.5 میلیون دلار) برای بازگشایی کیف پول های ارز دیجیتال پترو در حساب های بانک دیجیتال جوانان و دانش آموزان برای جوانان کشور تخصیص داده شده است.

José Angel Alvarez، رئیس تشکیلات ارز دیجیتال ملی کشور در مجله ارزهای دیجیتال در پایگاه CNN اظهار نظری کرده است که به شرح زیر است:

تصمیم حرکت رو به جلو به سوی اقتصاد هیبریدی که در آن ارز مورد اعتماد ملی یکی کشور و ارزهای دیجیتال به رقابت می پردازند، تصمیمی درست و مهم است.

مطابق با گزارش های پیشین کوین تلگراف در ماه ژانویه، ونزوئلا مشکل تحریم های آمریکا ، حتی تحریم هایی که به طور خاص بر معاملات ارز دیجیتال ملی این کشور، پترو، صورت گرفته، پذیرفته است. در ماه مارس، رئیس جمهور آمریکا، ترامپ، خرید فروش ارز پترو را برای شهروندان آمریکایی ممنوع کزده است.

در ماه می، خبری مهم مبی بر تقطیع تجارت متقابل ونزوئلا و روسیه با استفاده از روبل روسیه منتشر شد.

 

منبع: کوین تلگراف

 

 

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.