صعود پرقدرت بیت کوین به بالای 10 هزاردلار بعد از 2018

بیت کوین پس از 15 ماه، برای اولین بار به نرخ 10 هزار دلاری در معاملات صرافی های ارز دیجیتال دست یافت. بیت کوین از کانال 10 هزار دلاری در ساعت 7:35 بعد از ظهر( ناحیه زمانی شرقی) پر قدرت و سریع عبور کرد.

در زمان نگارش این خبر، ارزش سرمایه گذاری بازار ارزهای دیجیتال رقمی در حدود 10,080.49 دلار است. این رقم عددی است که از تاریخ 18 مارس سال 2018 به بعد تکرار نشده است و نخستین بار  پس از آن زمان است که با افزایش 13 درصدی در طی یک ماه ( براساس شاخص ارزش بیت کوین پایگاه کوین دسک) مجددا این رقم را لمس کرده است.

طی 24 ساعت اخیر بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال جزو 10 ارز برتر بوده است و سود 7 درصدی به کاربران خود داده است.

افزایش قیمتی با افزایش 12 درصدی حجم معاملات نیز همراه بوده است. بر اساس اطلاعات استخراج شده از پایگاه CoinMarketCap طی 24 ساعت گذشته ارزش معاملات انجام شده در صرافی های ارز دیجیتال حدود 21 میلیارد دلار  بوده است.

البته این عدد طبق اطلاعات پایگاه  Messari چیزی در حدود 1.4 میلیارد دلار است!

حجم معاملات بیت کوین

با گذر بیت کوین به رقم بالاتر از 10 هزار دلار، طی 12 ماه گذشته مبادلات با افزایش 40 درصدی روبرو بوده است. به نظر می رسد تا پایان فصل بازدهی بیت کوین با عددی سه رقمی نمایش داده شود. در حال حاضر بیت کوین بیش از 130 درصد افزایش نرخ را تجربه کرده است.

پیش بینی می شود که بیت کوین به درخشش خود به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال ادامه دهد. نصف شدن پاداش استخراج تا ماه می سال 2020 می تواند دلیل این افزایش قیمت باشد.

پروسه کاهش دادن پاداش ماینرها در بلاک چین بیت کوین در واقع برای کنترل تورم طراحی شده است و هر چهار سال اتفاق می افتد تا کمبود عرضه را مدیریت کند.

بر اساس پیش بینی برخی تحلیل گران، نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در صورتی که ارز دیجیتال فیس بوک تحت عنوان لیبرا، عرضه و تقاضای بیت کوین را تقویت نکند، اثر چشمگیرتری ایجاد خواهد کرد.

در روز سه شنبه، غول شبکه های اجتماعی تاییدیه قانونی در رابطه با جنبه های مختلف مورد توجه مسئولین را اخذ کرد و این اتفاق می تواند به نفع فیس بوک و سایر ارزهای دیجیتال باشد.

با وجود اینکه افق های روشنی برای آینده ی بیت کوین پیش بینی می شود، اما انتظار پولبک کوتاه مدت ارزهای دیجیتال پس از رشدهای بسیار قدرتمندی که طی 2 ماه و نیم اخیر تجربه کرده است دور از انتظار نیست.

بیت کوین جهش قیمتی 140 درصدی را تجربه کرده است و برای صعود مجدد نیاز به تجدید قوا برای حرکت صعودی جدید دارد.

منبع خبر: کوین دسک

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.