پیش بینی بیت کوین 40 هزار دلاری برای مدت کمتر از پنج ماه!

تام لی (Tom Lee)  یکی از تحلیلگرانی گه همواره دیدگاه مثبتی در رابطه با  آینده‌ ی بیت‌ کوین (با نماد BTC) داشته است اخیرا نیز  دیدگاه های مثبت دیگری از خود به اشتراک گذاشته است. لی در جدید‌ترین مصاحبه‌ ای که با مدیر بخش مالی صرافی بایننس وی ژائو (Wei Zhou) داشته است برای باری دیگر پیش‌ بینی‌ های خوش‌ بینانه‌ ی خودش را ارائه داده است. این پیش بینی احتمالا یکی از خوشبینانه‌ ترین دیدگاه های اوست.

این تحلیلگر معروف، در پیش بینی جدید خود گفته است، در صورت جهش شارپ بیت کوین و عبور از مقاومت ها، صعودی بسیار پرقدرت تر از آنچه در در 2017 رخ داده است ظاهر خواهد شد. لی با حضور در پادکست بایننس گفت:

به اعتقاد من FOMO واقعی، زمانی رخ می دهد گه قیمت بیت کوین از 10 هزار دلار گذر کند. با گذر از این مرز روند صعودی حرکت از 10 هزار دلار تا 20 هزار دلار بسیار سریع رخ می دهد.

  • FOMO، به معنی ترس از دست دادن فرصت هاست.

آقای لی معتقد است روند صعود بسیار قوی و پرشتاب شکل می گیرد که خاص بازارهای این چنینی است. این تحلیل‌ گر ارشد معتقد است در صورتی که بیت‌کوین بتواند مقاومت تاریخی ۱۰ هزار دلار را شکسته و از آن عبور کند، این رمزارز می‌تواند در کمتر از نیم سال از قیمت ۱۰ هزار دلاری به قیمت ۴۰ هزار دلار جهش کرده و رکورد‌های جدیدی به ثبت برساند.

لی در رابطه با این موضوع همچنین اظهار داشت:

با گذر بیت کوین از مرز 10 هزار دلار احتمال رسیدن ارزش آن به 40 هزار دلار طی پنج ماه بسیار محتمل است.

آقای لی  به وی ژائو توضیح می دهد که با رسیدن به نرخ های جدید و کمتر دیده شده، علاقه و اشتیاق به این سمت از بازار ارزهای دیجیتال بسیار افزایشی خواهد بود.

هم اکنون اولین مقاومت پیش رو، مقاومت 10 هزار دلاری است. در کل تاریخ بیت کوین، و از زمان ظهور آن تنها 87 روز بوده که بیت کوین بالای این مبلغ مبادله شود.

با در نظر گرفتن این مسئله، رقم ۱۰ هزار دلار محدوده مناسبی برای پیش بینی ها و اظهارات آقای لی است.

نمودار قیمت بیت کوین
 

قسمت های رنگ نمودار سبزرنگ است نمایانگر روزهایی است که بیت کوین نرخ بالاتر از 10 هزار دلار را تجربه کرده است.

آقای لی معمولا بخاطر دیدگاه‌های مثبت و پیش‌بینی‌های بسیار خوش‌بینانه خود معروف است. البته در بین نظرات وی، پیش‌ بینی‌ هایی که با شکست مواجه شده‌ اند نیز وجود دارند. اما او همواره در تلاش برای اثبات استدلال‌ های خود است.

لی در سال ۲۰۱۸ در یک سری از پیش بینی های خود تجدید نظر کرد. مثلا قیمت پیش‌بینی شده برای بیت‌ کوین در انتهای همان سال را مقداری کاهش داد. اما در نهایت پیش از شکست پیش‌ بینی‌ های خود در توئیتی اعلام کرد که موقتا هیچ گونه پیش بینی در خصوص قیمت بیت کوین انجام نمی دهد.

با وجود این تفاسیر تحلیلگران دیگری نیز هستند که این دیدگاه آقای لی را به اشتراک گذاشته اند. ضعف اکثر این تحلیلگران تمرکز بر روی اصول پایه، به جای تحلیل تکنیکال است.

مکس کایسر (Max Keiser)، تیم درپر (Tim Draper)، مایک نووگراتز (Mike Novogratz) و برادران وینکلوس از جمله افرادی هستند آینده بیت کوین را بعنوان جایگزین طلا متصورند یا آن را بهترین ذخیره برای حفظ ارزش ترسیم می کنند.

در زمان نگارش این خبر، رمزارز BTC با نرخ 8۶۰۰ دلار مبادله می‌ شود. اخیرا یک صعود قوی قیمت بیت کوین را به مرز 9 هزار دلار رساند. البته  پس از این صعود یک سقوط نسبی و کاهش بیش از هزار دلار دیده شد که به انتقال حجم عظیمی توکن در بازار نسبت داده شده است.

منبع خبر: etheriumworldnews

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.