شکستن رکورد سالانه حجم معاملات در صرافی کوین بیس

در ۱۲ می (مطابق با ۲۲ اردیبهشت)، حجم معاملات هفتگی بیت کوین در صرافی کوین‌ بیس سقف سالانه خود یعنی ۲۶۳,۰۰۰ بیت کوین را تاچ کرد.

این عدد در واقع رقمی است که از زمان ۴ فوریه سال ۲۰۱۸ به بعد، تاچ نشده بود. سقف قبلی حجم معاملات بیت کوین در ۱۸ نوامبر زمانی بود که با رسیدن به بالاترین میزان معاملات هفتگی ۲۵۹,۰۰۰ بیت کوین، به این عدد نزدیک شده بود.

طبق گزارشات کوین‌ تلگراف، چه در تاریخ 4 فوریه ۲۰۱۸ و چه در ۱۲ می سال جاری که بالاترین حجم معاملات سالانه رقم خورده است، قیمت بیت کوین ارزشی تقریبا یکسان داشته است و در حدود ۷۷۰۰ تا ۷۹۵۰ دلار معامله می‌ شده است. این میزان از حجم معاملاتی از قله مشابهی در تاریخ ۱۸ نوامبر، که مربوط به زمانی است که قیمت بیت کوین حدود ۴,۴۱۰ دلار بوده بالاتر است.

نکته قابل ذکر دیگر این است که در ماه می، ۷۳۹ هزار بیت کوین در این صرافی مبادله شده است. با در نظر گرفتن قیمت‌ فعلی، ارزش این مبادلات حدود ۵.۹ میلیارد می‌ شود.

در ماه دسامبر ۲۰۱۷، صرافی کوین‌ بیس بیشترین حجم معاملات خود را داشته است  که با رسیدن ارزش بیت کوین به قیمت ۱۹,۸۹۱ دلار ارزش معاملاتی ۱,۲۷۵,۰۰۰ بیت کوین را به دست آورده است.

با این حال، برای نوسان قیمت، شباهت بیشتری بین جهش‌های ناگهانی در می و نوامبر نسبت به فوریه وجود دارد. ۱۲ می و ۱۸ نوامبر، به ترتیب نرخ نوسان ۱۶.۷ و ۱۰.۳ را تجربه کرده است و در ۴ فوریه، نوسان بزرگ ۵۴.۷ درصدی اتفاق افتاد.

پس از آن رقم زدن بالاترین حجم معاملات در ماه فوریه تا سه هفته بعد از آندر صرافی کوین‌ بیس، این صرافی گزارشی منتشر کرد مبنی بر این که، مبادلات بیت کوین به طور مستمر و لحظه ای در این صرافی در دسترس نیستند.

کوین‌ بیس پیامی در وب‌ سایت خود برای رسیدگی به این موضوع منتشر کرد و گفت:

به دلیل اختلالات پی در پی در یکی از فرآیندهای معاملاتی ما، خرید و فروش بیت کوین به طور موقت در دسترس نیست. تیم ما در حال بررسی و تلاش است تا تمامی خدمات را در سریع‌ ترین زمان ممکن مجددا ارائه دهیم.

این امکان وجود دارد که تا زمانی که ما در حال بررسی این مشکل هستیم، مشتریان کوین‌ بیس با قطعی مقطعی را در خرید و فروش بیت کوین مواجه شوند. ما بابت هر گونه اختلال احتمالی پوزش می‌ طلبیم.

منبع: cointelegraph

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.