صرافی بایننس و انتشار اولین ارز دیجیتال با ثبات

روز پنجشنبه ۱۶ خرداد صرافی بایننس در خبری که در کوین‌ دسک منتشر شد تایید کرد که قرار است به زودی ارزهای دیجیتال باثبات خود را عرضه کند. این صرافی از نظر حجم معاملات روزانه در بین تمامی صرافی­‌ های ارز دیجیتال در رتبه اول قرار دارد.

بلومبرگ در این رابطه با مدیر مالی بایننس وی ژو (Wei Zhou)، مصاحبه تلفنی داشته است. او در این مصاحبه اظهار داشته است که اولین ارز دیجیتال باثبات بایننس قرار است طی چند هفته آینده عرضه شود و این زمان عرضه نهایتا یک تا دو ماه به طول می انجامد.

ژو گفته است، نام این کوین بایننس جی‌ ­بی‌­ پی (Binance GBP) است و قرار است پشتیبانی آن معادل هر پوند انگلیس باشد.

او در ادامه گفته است بایننس برنامه دارد در آینده کوین های با ثبات دیگری اضافه کند که با پشتوانه سایر ارزهای فیات راه اندازی شود.

بایننس شرکای دیگری نیز دارد که به طور موازی با استفاده ازبلاک چین انحصاری بایننس، یعنی بایننس چین (Binance Chain)  قصد راه اندازی ارهای دیجیتال با ثبات خود را دارند.

با راه اندازی ارز باثبات بایننس راهی برای ورود دیگر غول های بازار باز می شود.  این رقابت جدید مسیر را برای استیبل کوین تتر چالشی تر می کند.

موسسه‌ ­ای وابسته به صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس تتر را ایجاد کرده است و ادعا می کند این ارز با دلار آمریکا پشتیبانی می شود. اما اخیرا مشخص شده که بر خلاف آنچه قبلا ادعا کرده بودند، این ارز بطور کامل توسط دلار آمریکا پشتیبانی نمی‌­ شود.  موسسه ارائه دهنده تتر این روزها درگیر اختلاف قانونی با دادستان کل نیویورک نیز هست . این موضوع بر سر یک وام پنهانی می باشد.

با وجود بروز چنین مسائلی در رابطه با موسسین تتر،  اعتماد سرمایه­‌ گذاران نسبت به این استیبل کوین به تدریج سلب می شود و اثر می پذیرد.

ژو گفته است که توکن‌­ های ارائه شده توسط آنها قرار است به طور ۱۰۰ درصدی با پول فیات پشتیبانی شوند. این توکن ها شفافیت بیشتری نسبت به تتر دارند و با اعتماد قابل بیشتری از سوی کاربران روبرو می شوند.

مدیر مالی بایننس اعلام کرده است که این صرافی در حال حاضر هیچ برنامه‌ ­ای برای ارائه ارز دیجیتال باثبات با پشتوانه دلار آمریکا ندارد.

هم اکنون بازار مملو از استیبل کوین‌ های با پشتوانه دلاری شده است. پشتوانه قرار دادن پوند انگلیس برای اولین ارز دیجیتال باثبات بایننس می تواند ناشی از فکر و حرکتی هوشمندانه باشد.

با در نظر گرفتن تنش‌ های کنونی بریتانیا که در خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) به وجود آمده است، می توان فرض کرد که بایننس در واقع راه‌ حلی برای حفاظت از سرمایه‌ گذاران بریتانیایی تدارک دیده است تا ورود آن‌ ها را به بازار ارزهای دیجیتال تسهیل کند. این حرکت هوشمندانه می‌ تواند جای پای بایننس را در بین جامعه سرمایه گذاری بریتانیا محکم‌ تر از قبل کند.

 

منبع خبر: coindesk.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.