منع رسمی فعالیت چند کشور در صرافی بایننس – ایران جزو لیست این ممنوعیت

صرافی غیرمتمرکز (DEX) که توسط صرافی بزرگ و معتبر بایننس توسعه یافته است، دسترسی کاربران ۲۹ کشور را مسدود خواهد کرد. این صرافی غیرمتمرکز، هنگامی که کاربران از یکی از مناطق مسدودی به این پلتفرم وارد می‌ شوند، با پیامی مبنی بر وجود محدودیت  روبرو می شوند.

به گزارش کوین‌تلگراف، پیام اطلاع رسانی محدودیت به شرح زیر است:

ظاهرا شما از یکی از آدرس IP های متعلق به لیست کشورهای زیر به www.binance.org دسترسی یافته اید:

ایالات متحده آمریکا، آلبانی، بلاروس، بوسنی، برمه، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کونگو، کره شمالی، ساحل عاج، منطقه کریمه اوکراین، کرواسی، کوبا، هرزگوین، ایران، عراق، کوزوو، لبنان، لیبریا، لیبی، مقدونیه، مولداوی، صربستان، سومالی، سودان، سودان جنوبی، سوریه، ونزوئلا، یمن و زیمبابوه.

در ادامه این متن آمده است:

لطفا توجه کنید که از تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۹ (مطابق با ۱۰ تیر ۹۸)، خرید و فروش و همچنین دسترسی به کیف پول از طریق www.binance.org برای کاربران با آدرس IP یکی از کشورهای ذکر شده در بالا، در دسترس نخواهد بود و مسدود می شود.

همچنین در انتها، جایگزین هایی نیز معرفی شده است یعنی لیستی از کیف پول‌ هایی که از شبکه اصلی بایننس چِین (BNB) پشتیبانی می‌ کنند، لینک شده اند و بایننس آن‌ ها را به عنوان جایگزینی برای نگهداری و مدیریت دارایی، معرفی و پیشنهاد می‌ کند.

این اقدام به نظر بسیاری از افراد فعال در بازار ارز دیجیتال، نشانه‌ ای از غیرمتمرکز نبودن این صرافی می باشد. ی

در این رابطه از یکی از کاربران توییتر با نام کاربری Whale Panda توئیتی منتشر شده است (این کاربر در میان علاقه مندان به حوزه ارزهای دیجیتال شناخته شده و معروف است)، وی در این باره نوشته است:

 DEX هیچگاه یک صرافی غیرمتمرکز نبوده و این اقدام نشانگر همین مسئله است، پس بهتر است نام آن را DEX نگذارید. این فقط کلمه‌ ای بوده که آنها برای پامپ بایننس کوین (BNB) از آن استفاده کردند. هرگز قرار نبوده است که غیرمتمرکز باشد.

همچنین در استیمیت (Steemit) پستی در رابطه با این مسئله اختصاص داده شده است. شما در این پست می توانید لیستی از پلتفرم‌ های معامله دارایی دیجیتال را مشاهده کنید که در آن‌ ها نیازی نیست کاربران فرآیند “شناخت مشتری” را طی کنند.

در نیمه دوم آوریل ۲۰۱۹ زودتر از موعد تعیین شده، بایننس صرافی غیرمتمرکز خود را راه‌ اندازی کرد. اما گزارشات متعددی در رابطه با این صرافی منتشر شد. طبق یکی از گزارشی که قبلا منتشر کردیم و با توجه صفحه شرایط استفاده از صرافی غیرمتمرکز بایننس، از همان ابتدا غیرمتمرکز بودن آن شدیدا زیر سوال رفته است.

این صرافی حتی توانایی بلوکه کردن دارایی‌ های کاربران را هم دارد. این در حالی است که اصولا یک صرافی غیرمتمرکز نباید دسترسی به دارایی‌ های کاربران خود را داشته باشد و تضادی عمیق در رابطه با غیرمتمرکز نامیدن این صرافی به وجود آورده است.

 

منبع خبر: cointelegraph

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.