سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلار برای یک توکن در حوزه محتوا و موضوعات رسانه‌ای

بنیانگزار شرکت پروکسیما مدیا (Proxima Media)، رایان کاوانو، مبلغ 100 میلیون دلار برای یک توکن اختصاص داد. از طریق این توکن امکان سرمایه‌ ­گذاری بر روی محتوا و موضوعات رسانه‌ ای امکان‌ پذیر می ­‌شود.

نام این توکن جدید پروکسی ­‌کوین (Proxicoin) است.این توکن از سوی شرکت­‌ سرمایه‌­ گذاری کارآفرینی “استپ ونچرز” و همچنین صندوق سرمایه‌­ گذاری مرکزی هنگ‌ ­کنگ پشتیبانی می‌ شود.

پروکسی‌ کوین در روز چهارشنبه هفته گذشته رسما معرفی شد. این ارز از بستر بلاک‌ چین اتریوم استفاده می‌ ­کند و این امکان را می‌ ­دهد تا در مالکیت فیلم‌­ ها، شبکه‌ ­های تلوزیونی، آثار موسیقیایی و سایر محتواهای مبتنی بر فناوری IP-TV،مشارکت داشته باشید. این امکان حتی برای سرمایه‌ ­گذاران کوچک هم فراهم است.

به گفته شرکت پروکسیما انتظار می‌ ­رود امکان تجارت و خرید و فروش ارز پروکسی­‌ کوین از طریق صرافی فوسانگ فراهم شود. حساب­رسی کامل برای این ارز و توافق قبلی با صرافی رمزنگاری آسیایی فوسانگ انجام شده است.

این شرکت همچنین قصد دارد تا یک پلتفرمِ سهامِ معاملاتی به شکل صرافی با نام “اینترتینمنت استاک ایکس” (ESX) را ایجاد کند. هدف از این پلتفرم کمک به پروژه­‌ های تلوزیونی، فیلم‌­ سازان شخصی و فیلم اولی‌ ­ها از طریق عرضه اولیه عمومی است.

حدود دو سال است که شرکت پروکسیما در حال ساختن پلتفرم ESX است و پیش بینی می کند تا پایان سال جاری، این پروژه کامل شود. همچنین دارندگان توکن پروکسی‌­ کوین با داشتن این ارز یک مالکیت جزئی از این پلتفرم را هم تحت اختیار خود در می آورند.

در حال حاضر پلتفرم ESX بیش از 30 پروژه فیلم‌ سازی را در حال اجرا دارد و انتظار می‌ ­رود سالانه سهم قابل توجهی از 600 فیلم و برنامه تلوزیونی را در مالکیت داشته باشد.

وینسنت تسه، مدیر عامل استپ ونچرز افزود:

فیلم و صنعت فیلمسازی نیز یک نوع دارایی محسوب می شود و به طور سنتی به بازارهای سرمایه وابسته است. شرکت‌ های سرمایه‌ گذاری و بانک‌ ­ها از جمله “سیتی بانک”، “دوشس بانک”، “جی‌ پی مورگان”، “گلدمن” و چنین مؤسساتی، برای سرمایه‌ گذاری روی فیلم ها با یکدیگر رقابت می‌ کنند. لازم به ذکر است که در مدت رکود بزرگ اقتصادی که زمانی حاکم بود، یکی از معدود سهام­‌ هایی که رشد داشتند، سهام ام جی ام (Metro-Goldwyn-Mayer Studios) بوده است.

بیش از 200 فیلم تا کنون توسط رایان کاوانو و تیمش تولید شده است. با اعداد و ارقامی که خود شرکت ارائه می دهد و با یک محاسبه ساده می توان گفت که این شرکت، توانسته 17 میلیارد دلار سرمایه کسب کند.

از بین این فیلم ها می‌توان به فیلم‌ های “سریع و خشن”، “ماما میا”، “دختری با خالکوبی اژدها”، “سالت” اشاره کرد و هچنین فیلم “شبکه اجتماعی” که نامزد دریافت اسکار شده است در لیست تولیدات این شرکت است.

منبع خبر: coindesk.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.