استفاده از بلاک چین برای اصالت محصول توسط قدیمی ترین تولیدکننده ساعت جهان

مجله سبک زندگی Robb در روز ۲۴ ماه می گزارش داد که Vacheron Constantin، تولید کننده قدیمی ساعت های لوکس سوئیسی از فناوری بلاک چین برای ردیابی و اصالت ساعت های تولیدی خود استفاده خواهد کرد.

شرکت Vacheron Constantin در سال ۱۷۵۵ تاسیس شده و قدیمی‌ ترین تولید کننده ساعت در جهان شناخته می‌شود. این شرکت برنامه دارد یک گواهی‌ نامه دیجیتال برای هر کدام از ساعت‌ های مرغوب تولیدی‌اش صادر کند که برای تولید آن از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند. این تکنولوژی برای گردآوری اطلاعات بیشتر و تکمیلی در این گواهی‌ نامه، از جمله تاریخچه کامل محصول و اطلاعات تولید کننده استفاده می شود.

در گزارش ها آمده است که که Vacheron Constantin درباره هدفش از این کار گفته است که فناوری بلاک چین به مبارزه با جعل کنندگان محصولات کمک خواهد کرد و. با ایجاد این گواهی نامه صحت و اصل بودن ساعت تضمین خواهد شد و همچنین از حقوق مشتریان در برابر خرید بدلی حمایت می‌ شود.

این شرکت اظهار داشت:

بلاک چین امکان ایجاد یک گواهی دیجیتال اثبات اصالت را فراهم می‌ سازد که ساعت در طول عمر از آن کسب اعتبار می‌کند، حتی اگر تغییر مالکیتی در عمر خود تجربه کند. بنابراین یک عدد مشخص و منحصر بفرد به یک شیمشخص اختصاص داده می‌ شود که دو مورد جدایی‌ ناپذیر از هم و قابل اطمینان در رابطه با ویژگی، ارزش، ماهیت و اصالت ساعت هستند.

پیش از این در ماه می، شرکت Lenzing، تولید کننده بزرگ فیبر در جهان، اعلام کرد که بلاک چین را به منظور ایجاد شفافیت بیشتر در زنجیره تامین فیبر، اجرایی می کند.

Lenzing قصد دارد پلتفرم ردیابی زنجیره تامین خود را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی کند. با وجودی که فناوری بلاک چین روز به روز به طور گسترده تر برای بهبود زنجیره‌ های تامین قرار می گیرد و به دلیل پتانسیل این فناوری برای بهبود کارایی و شفافیت، به کار گرفته شده‌ است یک مدیر ارشد اجرایی در کمپانی لجستیک FedEx که در ایالات‌متحده مستقر است در مورد بلاک چین در فرآیندهای این شرکت ابراز تردید کرده است.

Dale Chrystie ادعا می‌ کند که در حال حاضر، سیستم‌ های سنتی داده‌ های حمل و نقل سنتی نسبت به سیستم‌ های مبتنی بر فناوری بلاک چین برتری دارند چرا که فناوری های DLT بیش از حد نوپا هستند و هنوز امتحان خود را به طور کامل پس نداده اند.

 

منبع خبر: cointelegraph.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.