از این پس میتوانید در واتس اپ بیت کوین دریافت کنید یا انتقال دهید

از هم اکنون کاربران پیام رسان واتس‌ اپ می توانند ارزهای دیجیتال بیت کوین و لایت کوین را در این پیام‌ رسان به دوستان خود ارسال کنند. با این قابلیت که توسط سرویس Lite.Im ارائه شده است، نقل و انتقال ارزهای دیجیتال برای عموم امکان پذیر می شود.

بیتکوینیست گزارش داده است که روز گذشته توئیتی در این رابطه منتشر شده است. طبق این توئیت زولو ریپابلیک پلتفرم پیام‌ رسان ارز دیجیتالش یعنی Lite.Im را معرفی کرد. او گفته است که این پلتفرم روشی آسان برای انتقال و دریافت بیت کوین از طریق واتس‌ اپ است.

استفاده از این قابلیت ساده است. کافیست ربات Lite.Im را اضافه کرده و دستورات مربوط به آن را اجرا کنید. البته این ربات علاوه بر نقل و انتقال بیت کوین گزینه‌‌ های دیگری نیز به شما ارائه می دهد.

این قابلیت در واقع به عنوان یک سرویس رابط عمل می کند و فیس‌ بوک یا واتس‌ اپ دخالت مستقیمی در تراکنش‌ های انجام شده بیت کوین ندارند.

البته مالک اصلی بیت کوین‌ های ارسال شده و دریافت شده کاربران نیستند. در واقع این شرکت به عنوان یک فرد ثالث، دارایی‌ های دیجیتال کاربران را نگهداری می‌ کند. بنابراین امکان وقوع حمله هکری و سایر ریسک‌ هایی که یک صرافی یا شرکت ارائه دهنده چنین خدمات متمرکزی را تهدید کند، در این سرویس نیز بسیار بالاست.

زبان‌ های موجود در Lite.Im در حال حاضر اسپانیایی و انگلیسی است. این ربات از ارسال اتریوم (ETH) و ZTX (توکن پلتفرم زولو ریپابلیک) هم پشتیبانی می‌‌ کند. به نظر می رسد اقدام به ساخت چنین پلتفرمی که امکان ارسال ارزهای دیجیتال را بدهد، می‌ تواند یک اقدام تبلیغاتی در جهت بالا بردن ارزش توکن خود پلتفرم هم باشد.

بستری برای ورود بیت کوین به جهانی بزرگتر

تراکنش‌ های بیت کوین و ارزهای دیجیتال با استفاده از بستر پیام‌ های متنی در اپلیکیشن‌ ها، با لحاظ کردن سادگی استفاده از این فناوری، آن‌ ها را به گستره بزرگتری از مردم معرفی می‌ کند.

خدمات رسانی سرویس Lite.Im برای پیام رسان فیس‌ بوک، تلگرام و حتی در قالب پیام‌ های متنی SMS نیز ارائه می‌ شود.

این شرکت بلاک چینی گفته است، پیام‌ های متنی در شبکه های اجتماعی به تاثیر بمهمی در مقبولیت عمومی ارز های دیجیتال کمک می کند. این مسئله قابل توجه است که واتس‌ اپ خود به تنهایی بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر در سرتاسر جهان دارد و این اتفاق می‌ تواند شروعی برای یک مقبولیتی گسترده در بازار ارزهای دیجیتال باشد.

با ظاهر شدن ابزارهای انتقال ارزش در سرتا سر جهان، به ویژه قاره آفریقا و نواحی جنوب شرقی آسیا امکان اتصال افراد و دولت های طرد شده از سیستم بانکی به کانال‌ های پرداخت کریپتو ایجاد می شود.

پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۹ شاهد اخبار زیادی از سوی شرکت‌ های مختلف مبنی بر پذیرش بیت کوین در آنها باشیم. میز های فرابورس و استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار مبادله بستر های قابل اجرا برای آن هستند. این اتفاقات می توانند سلطه پادشاه ارز های دیجیتال را در دنیای واقعی کریپتو بیش از پیش کنند.

بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند ، بیت کوین در حال سپری کردن مراحل براب تحقق به عنوان یک دارایی تکامل یافته است. امروز بسیاری از افرادی که در روزهای آغازین ظهور بیت کوین آرمان‌ های بآن را پذیرفتند، رویاهای خود را نظاره می کنند که هم اکنون محقق شده اند.

حضور فیس بوک در فضای چالشی ارز دیجیتال

تمرکز فیس‌ بوک بر روی ارز دیجیتال ساخته شده خودش روز به روز بیشتر می شود و هر روز اخبار بیشتری از این پروژه مخفی انتشار می‌ یابد. چنانچه سرویس Lite.Im بتوانددر چند ماه آینده به سرویسی مطرح مبدل شود می‌ تواند رقیبی جدی برای فیس‌ بوک به حساب بیاید.

البته این انتظار می‌ رود که غول فناوری، فیس بوک با انتشار کوین فیس بوک و به مدد جمعیت عظیم کاربرانش در پلتفرم‌ های واتس‌ اپ، اینستا‌گرام و فیس‌ بوک، یک نقظه عطف در جریان ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

bitcoinist.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.