مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز: ماینر‌ها به شبکه برق آسیب جدی می‌زنند

به گزارش برق نیوز، عادل کاظمی بیان کرد: با بررسی‌ های انجام شده در خصوص تعرفه‌ های صنعتی، مشخص شده است ۱۸ درصد مصرف انرژی، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، این در حالی است که فعالیت صنایع نسبت به سال‌ های مشابه رشد قابل ملاحظه‌ ای نداشته است.

وی در خصوص دستگاه‌ های ماینر اظهار داشت: دستگاه‌ های ماینر (تولید ارز دیجیتال) دارای توان مصرفی برق در رنج‌ های مختلف تا چندین کیلو وات می‌ باشند که کاربران این دستگاه‌ ها بطور عمده با استفاده از انشعابات غیرمجاز و با استقرار تجهیزات در کارگاه‌ ها اقدام به انشعاب گیری از شبکه فشار ضعیف می‌ کنند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت فعلی تاسیسات برق، حتی در صورت داشتن انشعاب قانونی برای راه اندازی و بهره برداری این دستگاه‌ ها توان پاسخگویی و تامین بار مورد نیاز را ندارد، ادامه داد: استمرار این وضعیت و۵د.

کاظمی با اشاره به لزوم کاهش تلفات انرژی الکتریکی خاطرنشان کرد: استفاده از انشعابات غیرمجاز باعث افزایش تلفات انرژی و افت ولتاژ برای مشترکین واقعی می‌ شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن پیک تابستان ۹۸ بیان کرد: با توجه افزایش دمای هوا، مصرف بالای این دستگاه‌ ها در کنار استفاده از وسایل سرمایشی، شهروندان و شرکت برق تبریز را با مشکلات جدی مواجه می‌ کند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز راه حل‌ هایی را برای رفع این معضل ارائه داد و گفت: شرکت مادر تخصصی توانیر باید طرحی را برای شرکت‌ های توزیع ارائه کند تا طبق تعرفه مصرفی خاص، این گونه انشعابات به صورت قانونی و با تعرفه مشخص به متقاضیان واگذار شود تا از سوء استفاده‌ های غیر قانونی جلوگیری شود.

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.