مدیرعامل شرکت کانسنسیس فروپاشی فیسبوک و بقای ارزهای دیجیتال را پیش بینی میکند

در اختتامیه‌ی کنفرانس اترئال در بروکلین، در روز شنبه (مطابق با ۲۱ اردیبهشت)،  جوزف لوبین (Joseph Lubin)، مدیرعامل شرکت کانسنسیس در سخنرانی خود به پیش بینی آینده پرداخت.

او اینگونه پیش‌بینی کرد که در آینده تمامی دارایی‌ های مردم توکنیزه می شوند. فناوری وب تمام و کمال تبدیل به بستری غیرمتمرکز می شود و محور سازماندهی شبکه‌ ها مثل یک دولت‌ در زندگی انسان‌ ها اثر می گذارد.

لازم به ذکر است که از پیش‌ بینی‌ های معروف لوبین می توان به برنده شدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد.

دیگر پیش‌ بینی او این بود که طی چهار سال آینده تمدن آمریکایی ها با افزایش رویکرد تقسیماتی رادیکالو فعالیت های خشونت طلبی آن با رکود بدی روبرو خواهد شد.

اکنون زمان عقب نشینی است. او پیش‌بینی کرد که تغییرات عمده مهم زمانی اتفاق می‌ افتد که فیس‌بوک در نهایت نقش خود را در افراط‌ گرایی جهانی می‌پذیرد و خود را به دو بخش “رسانه فیس‌ بوک” و “کتاب باز” تبدیل می‌کند. در نهایت چیزی شبیه به یک وب گاه اجتماعی غیرمتمرکز که هر استارتاپی می‌ تواند به آن ورود کند.

از منظر لوبین، بسیاری از پیشرفت‌ هایی که از سال ۲۰۱۹ به بعد محقق می شوند می‌ توانند از مسیری به کانسنسیس مرتبط باشند.

این روند چیزی برخلاف سال ۲۰۱۸  است که طی آن تعدیلات و اخراج‌ های گسترده اتفاق افتاد و چالش‌ هایی در سر راه استارتاپ‌ های نوپایی که به بخش های تجاری جداگانه تقسیم شدند، قرار گرفت.

لوبین در پیش‌بینی دیگری اشاره کرد که تا سال ۲۰۴۷ لیبرال دموکراسی در بستر مرگ خود قرار می‌ گیرد.

با وجود شک و تردیدهایی که در رابطه با پتانسیل اتریوم برای تغییر نحوه به اشتراک‌گذاری داده‌ ها وجود دارد، لوبین یک دوره جدید پایدارتر را برای صنعت روزنامه‌ نگاری پیش‌بینی کرده است.

او در این رابطه گفت:

“پلتفرمی شبیه سیویل (Civil) موجب  پیشرفت و بهبود در صنعت روزنامه‌ نگاری خصوصا از نوع لوکال  خواهد شد.”

سیویل پروژه ای تحت حمایت شرکت کانسنسیس است که هدف آن وارد کردن تایید توزیعی و پرداخت‌ های خرد مقیاس در صنعت رسانه ای است.

او در ادامه گفت:

“یکی از مهمترین پیشرفت ها که باعث تغییر روند و تغییر سیاست دموکراسی غربی شد جدا شدن روند خبر رسانی و غیر متاثر شدن آن از دلارهای تبلیغاتی بود.”

لوبین به ترسیم دوران غیرمتمرکز شدن قدرت ها پرداخت و در وصف آن گفت:

“در این دوره اصول اخلاقی با توجه به حقانیت و ماهیت حقیقی هر چیزی حفظ می‌شود. این دوره شبیه دوره عقب‌ ماندگی ما نخواهد بود که در آن نظرهای متعادل و  تفکر انتقادی پذیرفته نیست و به فراموشی سپرده شده است.”

لوبین در ادامه همچنین گفت:

“تا سال ۲۰۴۷، با یک پلتفرم باز غیرمتمرکز که در آن غول‌های سابق وب آمده‌اند تا شخصیتی توزیع‌شده بپذیرند، همه ما به عنوان یک جامعه حق مشارکت در تصمیم‌گیری دموکراتیک مستقیم را پیدا می‌کنیم.”

پس از این نطق وی با نظر به حاضرین ادامه داد که لوبین سال ۲۰۴۷ این جمله را می گوید:

“رویایی که در سر میپروراندیم اکنون به حقیقت پیوسته و همه ما در آن شریک هستیم.”

وی افزود:

“در حال حاضر صحبت از تغییر در جهان اتفاق نمی افتد، همانگونه که صحبتی از نفس کشیدن و یا راه رفتن نمی شود. به این دلیل که این مسئله دقیقا چیزی است که به طور قطع انجام می‌دهیم.”

 

منبع خبر: coindesk.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.