صرافی هک شده بایننس امکان واریز و برداشت را از روز سه شنبه از سر می گیرد

چانگ‌ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر عامل بایننس، در اعلامیه ای گفته است که از روز سه شنبه تصمیم صرافی مبنی بر از سر گیری ایجاد امکان واریز و برداشت است.

وی در این باره چنین بیان کرده است که:

“تیم ما تا حد زیادی مشکل را برطرف کرده است و  حتی آخر هفته را نیز بر روی این مشکل در حال کار کردن بوده است. در طی چند روز گذشته، ما تغییرات بسیار مهمی بر روی سیستم‌ های خود پیاده‌ کرده ایم، این تغییرات  شامل افزودن برخی ویژگی‌ های امنیتی و یا حتی طراحی دوباره برخی از سیستم‌ ها بطور کامل، بوده است که تا حد زیادی محقق شده است. جزئیات برخی از این تغییرات را در آینده به اشتراک می‌ گذاریم.

همچنین قصد داریم، امکان واریز و برداشت را از روز سه‌ شنبه از سر گیری کنیم. اما این امکان وجود دارد که زمان آن، بسته به اینکه رصدها چگونه پیش بروند، عقب بیفتد.

برای انجام این ارتقا سیستمی و عملکردی  لازم است ترید ها نیز متوقف شود.  اطلاع رسانی مجدد در این موردرا فردا انجام خواهیم داد.”

هم اکنون، امکان واریز و برداشت کلیه ارزها به صورت معلق  است و هیچ نوع برداشت و واریزی در صرافی صورت نمی پذیرد.

با این حال، یکی از کاربران شبکه‌ های اجتماعی گفته است که این امکان وجود دارد که در زمان تعلیق امکان واریز به بایننس نیز، واریز های خود را به طریقی انجام داد.

طبق ادعای این کاربر که خودش از زمان هک شدن صرافی به بعد و با وجود غیرفعال بودن دکمه واریز در بایننس با داشتن آدرس هایی که قبلا با آنها نقل و انتقالی انجام می داده است، واریزی های خود را انجام داده است.

در اطلاعیه های پیشین این صرافی اعلام کرده بود که از دستگاه‌ های مبتنی بر سخت‌افزار ۲FA مانند یوبی‌ کی (YubiKey)، پشتیبانی خواهد کرد.

بایننس هفته گذشته اعلام کرد که هکرهای ناشناسی، ۷۰۰۰ بیت کوین از کیف‌ پول داغ بایننس به سرقت برده اند که ارزش آن معادل ۴۱ میلیون دلار بوده است.

هکرها  هم به کلیدهای API کاربران و هم به کدهای احراز هویت دوعاملی، برای برداشت بیت کوین ها دسترسی پیدا کرده بودند.

این صرافی، امکان برداشت و واریز در تمامی ارزهای دیجیتال را پس از هک شدن متوقف کرد، اما قابلیت معامله در صرافی همچنان امکان‌پذیر باقی مانده بود.

هکرها به سرعت بیت کوین های دزیده شده را جابجا کردند. این جابجایی فوری و متعدد سبب قوت گرفتن این تفکر شد که آنهابا جابجایی از چندین صرافی قصد پولشویی داشته اند.

منبع خبر: coindesk.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.