فیس بوک در قوانین خود تجدید نظر می کند

هم اکنون تبلیغات حوزه فناوری بلاک چین، اخبار تکنولوژی ارزهای دیجیتال علاوه بر رویدادها و مواد آموزشی مختص به این ارزها، بدون نیاز به دریافت تاییدیه می توانند در فیس بوک به نمایش گذاشته شوند.

فیس بوک، غول رسانه‌ ای شبکه های اجتماعی، این خبر را روز ۸ می (مطابق با ۱۸ اردیبهشت)، در پایگاه Facebook Business منتشر کرد.

با انتشار این خبر میتوان انتظار ایجاد تغییراتی در سیاست‌های این شرکت نسبت به سال گذشته را داشت. پیش تر طبق سیاست فیس بوک، تبلیغ‌ کنندگان فناوری بلاک چین باید پیش از انتشار تبلیغات، از این شبکه اجتماعی کسب تایید می کردند.

این خبر موید این نکته است که تغییرات جدید، مربوط به تبلیغاتی که هدف آن‌ ها ترویج ارز دیجیتال خاصی و یا عرضه اولیه کوین (ICO) باشد، نیست و این نوع تبلیغات همچنان ممنوع هستند.

طبق گفته فیس بوک هدف از این ممنوعیت، پیش‌ گیری از فریب خوردن کاربران از آگهی‌ های دروغین و گمراه کننده است.

برای انجام تبلیغاتی از این دست، سوابق تبلیغ کنندگان محصول خاصی مانند یک نوع ارز دیجیتال، یک صرافی ارز دیجیتال خاص و یا نرم‌افزار و سخت‌افزار استخراج، بایدبررسی شود و تحت نظارت دقیق و سخت‌ گیرانه‌ ای قرار گیرد. موارد مورد نیاز جهت گرفتن تایید به شرح زیر است:

  • مجوزهایی که کسب و کار تا کنون کسب کرده‌ است
  • این که آیا در بازار بورس عمومی به خرید و فروش می‌پردازند یا خیر
  • آیا وابسته به یک شرکت عمومی هستند یا خیر
  •  سوابق عمومی مرتبط با کسب و کارهای آن‌ها

طبق گزارش قبلی منتشره در کوین تلگراف، تصمیم فیس بوک در این رابطه دچار انتقاد های بسیاری شد. طبق نظر منتقدان ممنوعیت تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال و ICO که در ماه ژانویه ۲۰۱۸ اعمال شد، امری غیر ضروری بوده و از جهت توسعه‌ ی فناوری نیز اتفاق بدی محسوب می‌شود.

دجون کیان (Dejun Qian)، مؤسس FUSION در این رابطه اینگونه می گوید:

“این سیاست، قطعاً از مردم در برابر کلاه‌ برداری‌ های ناشی از فعالیت های مجرمانه محافظت می‌ کند. با این حال، همواره، اعلام سیاستی اندیشمندانه و ممنوعیت این موارد، آسان‌ ترین راه بوده ولی لزوماً بهترین مسیر برای توسعه‌ی فناوری نیست.”

طبق شنیده ها در اوایل این هفته، فیس بوک، موفق به کسب نام تجاری لیبرا (Libra) برای پروژه‌ی ارز دیجیتال سری خودش شده است. به نظر می‌ رسد که این شرکت به دنبال سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری برای توکن محلی خود است که می‌ توان از آن در فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ استفاده کرد.

 

منبع خبر: cointelegraph.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.