حضور پر قدرت بیت کوین تمام آلت کوین ها را از رده خارج خواهد کرد

پیش تر صحبت های زیادی مکررا در رابطه با روی کار آمدن آلت کوین‌ ها و ریزش بیت کوین صورت پذیرفته بود. البته بیت کوین به نسبت به سایر هم رده های خود عملکرد بهتری داشته است و زمانی که شرایط آلت کوین‌ ها مطلوب نبود، سود آوری زیادی را داشته است.

در زمان نگارش این مطلب، سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال،  ۵۵.۸ درصد است و نسبت به کف قیمتی خود در سال ۲۰۱۸  با افزایش قابل توجهی در حدود 35 درصد روبرو شده است.

یکی از تیم های سرمایه‌ گذاری خطر پذیر،  با عنوان هایزنبرگ کپیتال (Heisenberg Capital)، به نمایندگی از دیگر طرفداران ارزهای دیجیتال که با آنها تعامل دارد، مکس کایزر (Max Keiser) و استیسی هربرت (Stacy Herbert) اعلام کرده اند که لیدری بیت کوین با درصد بالایی از احتمال همچنان روند صعودی خود را حفظ می کند.

اخیرا سرمایه‌ گذاری خطرپذیر، کسی که به صرافی کراکن (Kraken)، شیپ شیفت (ShapeShift)، آبرا (Abra) و بیتفینکس (Bitfinex) از میان دیگر صنایع پیشرفت کرده سرمایه اختصاص داد، در توئیتی خاطر نشان کرد که بنظر می آید که بازار، هر چیزی جز بیت کوین را رد کرده است. به نظر می‌ رسد که این طور باشد.

قبلا نیز گفته شده بود که اتفاقی تحت عنوان زمستان ارزهای دیجیتال، باعث شد تا بیت کوین سهم خود از بازار را از چنگ آلت کوین‌ هایی که قیمت بیشترشان اوایل سال ۲۰۱۸ رشد بیش از حدی داشته، در بیاورد.

هایزنبرگ تائید و اشاره می‌ کند که معتقد است آلت کوین‌ ها همچنان موارد استفاده‌ ی ماندگار کمی دارند و یا ارزش ذاتی مستحکمی ندارند.

وی در این باره گفت:

“همان‌طور که بیت کوین به سوی هدفی که سال ۲۰۱۱ ما برایش در ذهن داشتیم، یعنی ۱۰۰ هزار دلار پیش می‌ رود، بر این باوریم که همه چیز جز بیت کوین، رفتنی خواهد بود.”

اکثر دارایی‌ های دیجیتال برتر سال ۲۰۱۳، ویژگی های یکسانی دارند، اما با ظهور پروژه‌های جدیدتری مانند اتریوم (Ethereum)، مونرو (Monero) و ایاس (EOS) که ارزهای دیجیتال نیم‌کوین (Namecoin)، پیرکوین (Peercoin) و فیترکوین (Feathercoin) را که در اوج دوران محبوبیت خودشان بهترین بودند، کنار زده و از صحنه محو شدند.

نه تنها این پروژه‌های کمتر شناخته شده از اذهان عمومی پاک شدند، بلکه برخی از آن‌ها کاملاً کنار گذاشته و ارزش توکن‌هایشان با سقوط بسیار شدیدی روبرو شد.

درحالی که بسیاری از پروژه‌های بلاک چین، قدرت ماندگاری بیشتری نسبت به پروژه‌های پیش از خودشان دارند، بسیاری از مفسران، مانند سامسون مو (Samson Mow) از شرکت بلاک استریم، مطمئن هستند که تاریخ، در نهایت، با آن‌ها هم‌صدا می‌شود.
چه چیزی سبب افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۰۰ هزار دلار می‌شود؟
در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که چه چیزی سبب بالا رفتن قیمت بیت کوین به سوی ۱۰۰ هزار دلار می‌شود؟ خب، طبق گفته‌های کایزر (Keiser)، این امر تا حد زیادی به مشخصات بنیادی بیت کوین مربوط می‌شود.

در مصاحبه‌ای که با آلن اسکات (Allen Scott)، طرفدار بیت کوین، صورت گرفت، این سرمایه‌گذار اشاره کرد که پروتکل بیت کوین، خودش، سرشار از نبوغ است. این صحبت او، به دیدگاه جنجال‌برانگیزی اشاره می‌کند که گفته می‌شود ماهیت اولین بلاک چین جهان، قیمت را جایگزین خواهد کرد.

سیف الدین آموس (Saifedean Ammous)،مداوما، بیت کوین را سخت‌ ترین پول جهان نامیده و ماهیت آن را غیرمتمرکز، بی حد و مرز، و دارایی‌ کمیابی که به آسانی، پول‌ های صادر شده توسط دولت‌ ها را از زوایای مختلفی کنار خواهد گذاشت، معرفی می کند.

جالب آن است که این مصاحبه، سبب جلب‌ توجه به سوی این حقیقت شد که اکثر شرکت‌ کنندگان صنعت، بیت کوین را در حکم دارایی خطر دار که در شرایط مساعد بازار با قیمت بالایی فروخته می‌ شود، می‌ بینند و  دیدگاهی را که بیت کوین اساساً دومین طلای دنیا، اما به صورت دیجیتال است، زیر سوال می برد. درعین حال، کایزر افزود که این موضوع در اصل، اشتباه است.

کایزر در توضیح می گوید که بیت کوین، مانند طلا و ارز فیات سنتی است و به عنوان یک دارایی خطر دار (risk-off) که می تواند تحت شرایطی که احتمال ریزش در قیمت وجود دارد فمعامله شود، قرار گیرد.

به همین ترتیب، وی اعلام کرد هنگامی که بازار به طور گسترده‌ای درستی این حقیقت را می‌پذیرد، روندی که بدون آن که متوجه شویم اتفاق افتاده، اولین ارز دیجیتال جهان، زمانی که فرار سرمایه برایش اتفاق بیفتد، می‌تواند به بالاترین میزان خودش برسد. وی در ادامه توضیح داد:

بیت کوین، یک سیاه‌چاله‌ ی پولی است که روزی تمرکز و کنترل را از دست تمام ارز های فیات خواهد گرفت و پس از آن، قیمتش به بیش از ۱۰۰ هزار دلار می رسد.اما ممکن است افراد فعلی نتوانند تحقق آن را ببینند.

منبع خبر: etheriumworldnews.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.