افزایش چشمگیر میزان سوددهی شرکت AMD با صعود ارزهای دیجیتال

AMD شرکت بزرگ آمریکایی فعال در زمینه ی ساخت و تأمین تجهیزات فناوری اطلاعات، در یک  خبر رسانه ای در روز ۳۰ام آوریل اعلام کرد که سود دهی شرکت از میزان مورد انتظار و تخمین ها بسیار فراتر رفته است.

سابقا شرکت AMD چالش های عملکردی را تجربه کرده بود که در سال ۲۰۱۸ و به‌ واسطه شرایط حاکم بر بازار با آن مواجه بود. پس از طی این مشکلات، قیمت سهام شرکت را به ۰.۰۶ دلار رسانده که ۱ سنت از هدف گذاری شرکت بالاتر است.

با این اقدام بلافاصله در میان سرمایه‌گذاران تاثیر وقوع نمایان شد و افزایش پنج درصدی قیمت سهام شرکت صورت گرفت. این افزایش تنها پس از چند ساعت پس از انتشار خبر سرعت گرفت.

دکتر لیسا سو، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره AMD دراین‌ رابطه گفت:

“در چهار ماهه اول سال عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتیم و با دو برابر شدن سود حاصل از فروش پردازنده‌های «رایزن» و EPYC و همچنین پردازنده‌های گرافیکی مرتبط با دیتاسنترها، نسبت به مدت مشابه سال قبل، سود امسال نیز با رشد قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو شده.”

وی در ادامه افزود:

“ما به عرضه نسل جدید رایانه‌های هفت نانومتری، محصولات گیمینگ و محصولات مرتبط با دیتاسنترها و موفقیت آنها در ایجاد یک سود بیشتر و بالاتر بردن قیمت سهاممان، امید ویژه‌ای داریم.”

درست مطابق با بسیاری دیگر از شرکت‌ های فعال در حوزه تولید سخت‌ افزار های رایانه‌ ای، AMD نیز سال ۲۰۱۸ را با چالش‌ های بسیاری پشت سر گذاشت. سالی که با وجود بازار نزولی ارزهای دیجیتال، تقاضا برای خرید تجهیزات استخراج این ارزها نیز کم شده بود.

به گزارش خبر گزاری کوین تلگراف، بسیاری از تحلیل گران حوزه فناوری اطلاعات اذعان داشته‌ اند که زمستان ارزهای دیجیتال ممکن است ادامه داشته باشد و این مسئله می‌ تواند موجب بروز مشکلات و موانعی بر سر راه شرکت‌ هایی همچون AMD و “انویدیا” باشد. انویدیا از جمله شرکت‌ هایی بوده که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ با تغییر در روند سود دهی خود رو به‌ رو شده است.

بیت کوین مستمرا و به آرامی و غیر هیجانی به صعود خود ادامه می دهد و توانسته قیمتش  بالای پنج هزار دلار را تثبیت کند.

ثابت ماندن در این قیمت می‌ تواند نظریه های اتمام بازار نزولی برای ارز شماره یک حوزه کریپتو را قوت ببخشد. افزایش قیمت بیت کوین در حالی صورت گرفت که این ارز توانست در ماه آوریل توجه بازار را با شدت زیادی به خوئ جلب کند.

منبع خبر: cointelegraph.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.