مبنای مناسب برای انتخاب استخر استخراج چیست؟

در گذشته و در زمانی میشد حتی با یک کامپوتر خوب هم ماینینگ کرد. اما امروزه ماینینگ (استخراج) کردن کمی پیچیده تر از گذشته شده است. ماینرها علاوه بر شناخت فنی کوینی که استخراج میکند باید به مسائل و هزینه های جانبی نیز توجه کنند. از جمله این موارد شناخت بازار آن کوین، اطلاعات سخت افزاری، شناخت بازار سخت افزارها و انتخاب استخر استخراج mining pool و موارد بسیار دیگر می باشند.

استخر استخراج (Mining Pool) چیست؟

استخرهای استخراج، گروهی از ماینرهای همکار هستند که به‌صورت توافقی، پاداش‌ های حاصل از بلاک‌ های خود را به نسبت قدرت هش استخراجشان، تقسیم می‌ کنند.

هرچند استخرهای استخراج، به دلیل پرداخت پاداش و قابلیت پیش‌ بینی بالا، برای ماینرهای معمولی مطلوبیت بیشتری دارند، اما اکثراً قدرت را بر مالک استخر استخراج، متمرکز می‌ کنند.

البته ماینرها می‌ توانند در هر زمان، قدرت هش خود را به استخر دیگری منتقل کنند.

اکثر استخرها در چین واقع‌شده‌ اند و اغلب آن‌ ها خدمات پشتیبانی و وب سایتهایی در چین دارند. از سوی دیگر، متمرکز سازی استخراج در چین، یکی از بزرگ‌ ترین چالش‌ های فعلی بیت کوین است.

در حال حاضر بیش از 20 استخر استخراج اصلی وجود دارند که بر اساس درصد قدرت هش و موقعیت شرکت مالک استخر، ارزیابی می‌ شوند. بر اساس پیش‌ بینی ها، استخر های موجود در چین، حدود 81% شبکه نرخ هش را کنترل می‌ کنند.

mining_farm

 

از آنجا که بیت کوین یکی از مهمترین رمز ارزهای قابل استخراج است و اولین کریپتو کارنسی نیز محسوب می شود و علاوه بر همه این موارد ارزش بالایی نیز دارد، لذا تعداد استخرهای استخراج آن نیز بسیار زیاد است و از این رو برای انتخاب استخر مناسب، لازم است که تعدادی فاکتور را در نظر بگیرید. مهمترین این فاکتورها عبارتند از:

  • میزان قدرت هش استخر
  • درصدی که از استخراج کل بیت کوین سهم دارد
  • میزان هزینه عضویت در استخر و کارمزد استخراج
  • سادگی قوانین عضویت در استخر

در ادامه تعدادی از بهترین استخر های استخراج بیت کوین را به شما معرفی خواهیم نمود که با استفاده از آن ها می توانید سود خوبی را از ماینینگ و استخراج بیت کوین بدست آورید.

 BTC.com

BTC.com یکی از مهمترین و بزرگ ترین استخر های استخراج بیت کوین است که در حال حاضر حدود 18 درصد از حجم کل استخراج بیت کوین را در سراسر دنیا، به خود اختصاص داده است و به همین علت، قدرتمندترین استخر استخراج نیز محسوب می شود.

استخر استخراج BTC.com علاوه بر اینکه یک استخر است، دارای کیف پول اختصاصی و جستجوگر بلاکچین نیز هست و همین موارد باعث شده تا محبوبیت آن بسیار زیاد باشد. این استخر، سیستم پرداخت درونی خود را نیز دارد که با نام FPPS شناخته می شود. این استخر توسط کمپانی بزرگ بیت مین (Bitmain) ایجاد شده است که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان دستگاه های اسیک ماینر نیز می باشد.

قدرت هش: حدود 7000 پتا هش بر ثانیه (7Eh/s)
سهم استخراج: حدود 18 درصد از کل
کارمزد استخراج : 1.5 درصد
حداقل سقف برداشت: 0.001 بیت کوین

استخر استخراج Antpool

استخر Antpool زیر نظر بیت مین اداره می شود.
انت پول دومین استخر استخراج بزرگی است که بیش از 14 درصد سهم از استخراج کل بیت کوین های دنیا را در اختیار دارد. این استخر استخراج نیز همچون استخر BTC.com در کشور چین واقع شده است و در مارس 2014 توانسته اولین بلاک بیت کوین خود را استخراج کند.

این استخر استخراج بیت کوین نیز متعلق به کمپانی بزرگ بیت مین است و از این نظر می توان گفت که بیت مین، صاحب بزرگ ترین استخرهای استخراج بیت کوین بوده و از این نظر دارای قدرت فوق العاده ای نیز می باشد. جالب است بدانید که این کمپانی، خودش نیز دارای مزارع استخراج بزرگی است و بخش زیادی از قدرت سخت افزاری استخرهای خود را، خودش تامین می کند.

یکی از تفاوت هایی که Antpool نسبت به سایر استخرها دارد، این است که کارمزدی برای عضویت از کاربران دریافت نمی کند! در مقابل برای تامین هزینه های خودش، 1 الی 2 بیت کوین را از هر بلاک استخراج شده، برای خود بر می دارد. پاداش استخراج هر بلاک، در حال حاضر 12.5 بیت کوین می باشد که آنت پول تنها 10.5 یا 11 بیت کوین را با استخراج کنندگان به اشتراک می گذارد.

قدرت هش: حدود 5000 پتا هش بر ثانیه (5Eh/s)
سهم استخراج: حدود 14 درصد از کل
کارمزد استخراج : 1 الی 2 بیت کوین از هر بلاک استخراج شده
حداقل سقف برداشت: 0.0005 بیت کوین

استخراستخراج F2Pool

F2Pool یک استخر چند منظوره است.
این استخر نیز یک استخر چینی است که در آن می توان علاوه بر استخراج بیت کوین، به استخراج ارزهای دیگری همچون لایت کوین و اتریوم نیز پرداخت. این استخر استخراج بیت کوین در حال حاضر حدود 11 درصد از سهم کل بلاک های استخراج شده در شبکه بلاکچین بیت کوین را در اختیار دارد و به عنوان سومین استخر استخراج بزرگ شناخته می شود.

کار با F2Pool بسیار ساده است و شما به راحتی می توانید در آن عضو شوید. تنها نکته منفی در عضویت در این استخر، هزینه نسبتا بالای کارمزد استخراج است که حدود 2.5 درصد پیش بینی شده است.

قدرت هش: حدود 5000 پتا هش بر ثانیه (5Eh/s)
سهم استخراج: حدود 11 درصد از کل
کارمزد استخراج : 2.5 درصد
حداقل سقف برداشت: 0.005 بیت کوین

استخراستخراج Slush Pool

Slush Pool یک استخراستخراج از کشور چک است.
Slush Pool یک استخراج استخراج مستقر در جمهوری چک است که برای کسانی که به تازگی عملیات استخراج بیت کوین را آغاز کرده اندف می تواند گزینه مناسبی به حساب آید. اسلاش پول در حقیقت بزرگ ترین استخر استخراج بیت کوین غیر چینی است که توانسته بیش از 10 درصد از سهم استخراج کل شبکه را به خود اختصاص دهد.

Slush Pool در حقیقت به عنوان اولین استخر استخراج بیت کوین محسوب می شود که از سال 2010 آغاز به کار نموده و هنوز هم جزو یکی از معتبرترین آن ها می باشد. این استخر یکی از معتبرترین استخرهای استخراج نیز می باشد و همین موضوع باعث شده تا امنیت آن نیز افزایش پیدا کند.

قدرت هش: حدود 4000 پتا هش بر ثانیه (4Eh/s)
سهم استخراج: حدود 10 درصد از کل
کارمزد استخراج : 2 درصد
حداقل سقف برداشت: 0.001 بیت کوین

استخراستخراج بیت کوین ViaBTC

ViaBTC نیز یک استخر استخراج چینی است.
ViaBTC نیز یک استخر استخراج چینی است که توانسته بیش از 8 درصد از کل سهم استخراج بیت کوین را از آن خود کند. این استخر استخراج از سه متد پرداخت متفاوت استفاده می کند که هر کدام از این متدها، هزینه کارمزد متفاوتی را شامل می شود.

شما در این استخر علاوه بر بیت کوین، می توانید به استخراج ارزهای دیگری همچون بیت کوین کش و لایت کوین نیز بپردازید و هزینه عضویت 2 درصد را پرداخت کنید.

قدرت هش: حدود 3500 پتا هش بر ثانیه (3.5Eh/s)
سهم استخراج: حدود 8 درصد از کل
کارمزد استخراج : 2 درصد
حداقل سقف برداشت: 0.001 بیت کوین

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.