مجرم دانمارکی 450 هزار دلاری بیت کوین به 4 سال حبس محکوم شد!

خبر گزاری، the next web، که در حوزه فناوری فعالیت می کند، در تاریخ ۸ آوریل گزارش داده است که یک مرد ۳۳ ساله دانمارکی به جرم انجام پولشویی به وسیله بیت کوین‌ با ارزش ۴۵۰ هزار دلار، محاکمه و به چهار سال و سه ماه حبس محکوم شده است.

پلیس دانمارک در این رابطه گزارشی منتشر کرده است که، این فرد به پولشویی ۳ میلیون کرون دانمارک که از کارهای مجرمانه به دست آمده، متهم شده است.

مطابق با جزییات این گزارش، متهم پول‌های حاصل از ارتکاب جرم خود را به بیت کوین تبدیل کرده است تا بتواند از طریق حساب‌ های ناشناس خارجی در صرافی‌ های ارز دیجیتال، برای همدستانش پول ارسال کند.

پلیس دانمارک همچنین اعلام کرده است که این موضوع را هنگامی که در حال رسیدگی به یکی از پرونده‌ های سو استفاده از کارت‌ های اعتباری بوده است، کشف کرده است. پلیس متوجه وجود نوعی ارتباط بین حساب بانکی یکی از مجرمان با فعالیت‌ های اخاذی، شده است.

یکی از مقامات پلیس اعلام کرده است که مسئولین امنیتی برای مقابله با فعالیت‌ های غیرقانونی با استفاده از ابزار ارزهای دیجیتال رخ می دهد آمادگی کامل را دارند، همچنین افزود، که برخورد با پرونده‌ های پیچیده سایبری در اولویت است.

استفاده مجرمانه از ارزهای دیجیتال تبدیل به موضوعی نکران کننده برای قانون‌ گذاران شده است، چرا که برخی بر این باورند که ارزهای دیجیتال امکان تبادل ناشناس برای مجرمان فراهم می‌کنند.

گزارش‌های متعددی وجود دارند مبنی بر اینکه پول‌ شویی با استفاده از ارزهای دیجیتال در مقایسه با پول‌های رایج بسیار کمتر است، اما همچنان مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در فضای صنعت ارزهای دیجیتالی به عنوان موضوعی پر تکرار در بحث های قانون‌ گذاران در نظر گرفته و مطرح می‌ شود.

بنا بر اطلاعیه های منتشر شده، کشورهای عضو G20 در ماه ژوئن در شهر فوکوکا واقع در ژاپن برای مباحثه در زمینه وضع قوانین ضد پولشویی (AML) برای ارزهای دیجیتالی نشستی خواهند داشت.

در اواخر ماه مارس، شرکت غیردولتی آمریکایی با عنوان think tank rand  در گزارشی ادعا کرده بود که ارزهای دیجیتالی نمی‌ توانند برای رفع نیازهای مالی و تبادلات گروه‌ های تروریستی بهترین گزینه باشند. د

با وجود این که ادعای عدم کارایی مناسب ارزهای دیجیتالی برای استفاده مالی از آن توسط تروریست‌ ها  و مجرمان مطرح است، شرکت   think tank rand اعلام کرده است که بی قانونی در دنیای ارزهای دیجیتال و بالا رفتن میزان ناشناسی و امنیت می‌ تواند احتمال اقبال تروریست‌ ها و مجرمان از این ارزها را در آینده افزایش دهد.

 

منبع خبر: cointelegraph.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.