باج‌ افزار بیت کوین سیستم حقوقی بوستون را مختل و متوقف کرد

کمیته نظارت بر وکلای عمومی بوستون:

“در حدود چند هفته پیش وکلای عمومی شهر بوستون آمریکا دچار یک حمله باج‌ افزار ی شدند اما تصمیم گرفتند که بیت کوین درخواستی از طرف مهاجم  را برایش ارسال نکنند و از بک‌ آپ برای بازیابی و بازگرداندن اطلاعات سرویس‌های خود استفاده کنند.”

مسیر ناهموار بازیابی اطلاعات برای وکلای عمومی

به گفته‌ رسانه بوستون گلوب (Boston Globe)، تصمیمی که وکلای قربانی باج‌ افزار در شهر بوستون برای نپرداختن بیت کوین در ازای آزادسازی اطلاعات خود گرفتند به معنای رکود کاری و متوقف شدن فعالیت ها به مدتی چند هفته‌ ای است که بر روی همه افراد حاضر درسیستم تاثیر می‌گذارد.

این وکلا در ازای ارائه خدمات به مشتریان بدون تمکن مالی و تنگ‌ دست مبلغ اندکی از سوی دولت دریافت می‌کنند. حمله این باج‌ افزار نه تنها این پرداخت‌ ها را مختل کرده است بلکه خدمات دیجیتال اساسی سازمان از جمله ایمیل را از کار انداخته است. به عنوان یک تدبیر امنیتی، آن‌ها سیستم خود را به منظور از بین بردن ویروس‌ها به صورت آف‌لاین در آورده‌اند.

بر روی وب‌سایت این کمیته نوشته شده است که:

“سیستم‌های کامپیوتری CPCS مورد حمله قرار گرفته‌اند و به درستی کار نمی‌ کنند. ما هنوز هم نماینده موکلان خود هستیم. علاوه بر این هیچ مدرکی مبنی بر این‌ که در نتیجه این حملات، اطلاعات محرمانه موکلان منتشر شده باشد، وجود ندارد.”

این حمله در روز ۲۷ فوریه (مطابق با ۸ اسفند) رخ داده است. آن‌ها بر این باورند که پرداختن بیت کوین به عنوان باج، هدر دادن پول است، در نتیجه تصمیم گرفتند که بازیابی سایت را به صورت دستی انجام دهند. اکنون که یک ماه از این اتفاق گذشته است، کل سیستم قضایی بوستون تاثیرات این حمله را احساس می‌ کند.

این ادارهقادر نیست زمان دقیق دوباره در دسترس قرار گرفتن را مشخص کند. در این میان، افراد شاغل در این مجموعه ایمیل ندارند و وب‌ سایت سیستم معمولا غیرفعال است. گلوب همچنین به این نکته اشاره می‌کند که دادگاه نیز مجبور است رسیدگی به پرونده‌ ها را به تعویق بیاندازد.

باج افزار

ظهور باج‌افزارهای بیت کوین از سال ۲۰۱۵

باج‌ افزار های بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ در میان عموم گسترش یافت. حملاتی به سازمان‌های مختلف نظامی و قانونی انجام شد و بسیاری از آن‌ ها نیز در جریان این حملات پول زیادی پرداخت کردند.

زیرساخت‌های عمومی هدف همیشگی توسعه‌دهندگان باج‌افزار ها است، چرا که آن‌ ها اغلب خدمات ضروری و اساسی را ارائه می‌دهند و احتمال این‌که قربانیان این‌گونه حملات باج را پرداخت کنند بسیار بالاتر است.

مردم معمولی ممکن است در مواجهه با این باج افزار ها و حملات مبلغی پرداخت نکنند. امروزه بسیاری از اطلاعات زندگی دیجیتال ما در فضای ذخیره‌ سازی ابری قرار دارند و درصد بالایی از کامپیوتر های شخصی مورد حمله قرار گرفته، با هزینه‌ ای کمتر از باج تقاضا شده قابل بازیابی و تعویض هستند.

وکلای عمومی بوستون مقدار باج درخواستی مهاجمان را اعلام نکرده‌ اند. میزان آن با توجه به مهاجم و نرم‌ افزار باج‌ گیری مورد استفاده متغیر است. هزینه باز کردن یک کامپیوتر می‌تواند بین ۱۰۰ تا هزاران دلار باشد. مهاجمان گاهی از طریق تبلیغات آنلاین حملات باج‌افزاری خود را گسترش می‌ دهند، اما معمولا قربانیان را به صورت جداگانه هدف قرار می‌ دهند.

گروهی از هکرهای هلندی سال گذشته به خاطر حمله به بیش از ۱۰۰۰ سیستم کامپیوتری و دریافت ۱۱ هزار دلار، به انجام خدمات عمومی محکوم شدند. باج‌ افزار به عنوان یک صنعت بیش از ۲۵ میلیون دلار در عرض دو سال به دست آورده است.

بخش زیادی از این باج دریافتی توسط صرافی ارز دیجیتال تعلیق شده ی BTC-e به پول نقد تبدیل شده بود. این صرافی بعدها بسته شد و مدیر آن به اتهام پول‌ شویی دستگیر شد.

 

منبع خبر: ccn.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.