بزرگترین بیمه چینی با استارتاپ هوش مصنوعی غیرمتمرکز همکاری می کند

شرکت پینگ ان (Ping An) از بزرگترین شرکت های بیمه‌ در چین، با استارتاپ هوش مصنوعی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم با عنوان سینگولاریتی‌نت (SingularityNET) همکاری می‌کند. استارتاپ سینگولاریتی‌نت ، خبر همکاری خود را با این شرکت بیمه ای در تاریخ ۱۴ مارس (مطابق با ۲۳ اسفند)، در مدیوم منتشر ساخت.

در این خبر منتشره زمینه های همکاری نیز ذکر گردیده است: همکاری در ابتدا روی نویسه‌ خوان نوری (OCR)، بینایی کامپیوتری (CV) و آموزش مدل وار (model training) تمرکز خواهد داشت. البته انتظار این است که در آینده سینگیولاریتی‌نت دامنه‌ این مشارکت را به حوزه های دیگر و ابتکارات متعددی گسترش دهد.

این اطلاعیه، بلافاصله پس از آن که این استارتاپ نسخه‌ی آزمایشی بازار غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم خود را در تاریخ ۲۸ فوریه (مطابق با ۹ اسفند) به طور رسمی راه‌اندازی کرد، اعلام شد. همچنین ژانویه‌ی سال گذشته، این شرکت خبر همکاری خود را با استارتاپ بلاک چینی مبتنی بر صنعت کشاورزی با عنوان هارا (Hara)، در ورلد وب فروم (World Web Forum) منتشر ساخت.

شرکت پینگ ان با ارزش‌ترین شرکت بیمه در جهان است که به چیزی بالغ بر ۱۷۰ میلیون مشتری خدمات ارائه می‌دهد و در فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌ های جهان، فوربز جهانی ۲۰۰۰ (Forbes Global 2000)، در رتبه‌ی دهم قرار گرفته است.

براساس گزارش‌ های قبلی که در ماه نوامبر سال گذشته منتشر شده بودند، پینگ ان و مدیران شهری-دولتی سانیا نیز توافق‌ نامه‌ ی همکاری استراتژیک را با هدف ساخت شهر هوشمند با استفاده از بلاک چین، امضا کرده اند.

طبق خبرهای رسمی منتشرشده در شبکه های خبری، کلینیک‌ های یک‌ دقیقه‌ ای پینگ ان برای ارائه‌ ی مشاوره‌ های پزشکی، بدون وجود هرگونه پرسنلی کار می کنند و از هوش مصنوعی برای خدمات دهی استفاده می‌کنند.

این کلینیک‌ ها اکنون در ۸ شهر کشور چین فعال هستند و مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در همان ماه، کوین تلگراف همچنین گزارش داد که بانکداری تابعه‌ ی بانک پینگ ان قصد دارد تا با استفاده از بلاک چین، خدمات ابری و فناوری اینترنت اشیا، یک بوتیک بانک (boutique bank) راه‌ اندازی کند.

منبع خبر: cointelegraph.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.