از نظر مدیر عامل بایننس در حال حاضر بیت کوین در ابتدای مسیر رشد است

Changpeng Zhao (چانگ‌پنگ ژائو) ، بیلیونر بیت کوین و مدیر بایننس، در پیامی انگیزه بخش برای طرفداران ارزهای دیجیتال که فکر می کننده از بازار بیت کوین جا مانده اند یا فرصت‌های طلایی چند سال پیش را از دست داده اند، اعلام کرد:

“انقلاب بیت کوین هنوز در ابتدایی‌ترین نقطه از آغاز مسیر خود قرار دارد، پس شما هنوز چیزی از دست نداده‌اید.”

ژائو، موسس صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، این جملات را در جواب به کاربری در توییتر گفت که آرزو می‌کرد در سال ۲۰۱۳ با ارزهای دیجیتال آشنا شده بود زمانی که بیت کوین یک فناوری مبهم بود که نخستین دوره‌های رشد خود را طی می‌کرد.

در سال ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین در محدوده ۱۳ تا ۹۴۷ دلار در حال نوسان بود. اما امروز بیت کوین با وجود ریزش‌های متعدد و سنگینی که در ماه‌های اخیر تجربه کرده، در قیمتی نزدیک به ۳,۶۰۰ دلار معامله می‌شود.
چانگ‌پنگ‌ ژائو: شما هنوز اصل ماجرا را ندیده‌اید !

ژائو در پاسخ به این دنبال‌کننده توییتر گفت که هنوز بهترین رویدادهای حوزه اتفاق نیافتاده و او از کشتی ارزهای دیجیتال جانمانده است.

مدیرعامل بایننس: ما هنوز در ابتدای‌ِ ابتدای انقلاب بیت کوین قرار داریم

این دقیقاً چیزی است که خود من در سال ۲۰۱۳ فکر می‌کردم. «لعنتی! من خیلی دیر وارد شدم. کاش من هم مثل بقیه افراد زودتر از این‌ها شروع می‌کردم» ولی من همان جمله‌ای را بازگو می‌کنم که همان موقع شنیدم. ما هنوز در ابتدای مسیر هستیم، ابتدایی‌ترین نقطه از آغاز یک مسیر.

ماجرای ژائو و اریک ورهیز

جریان صحبت‌های این دو از تعریف اریک ورهیز، مدیرعامل پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال شیپ‌شیفت، از ژائو به خاطر موفقیت‌ افسانه‌ای بایننس در طول تاریخ کوتاه خود آغاز شد:

zhang

مدیرعامل بایننس: ما هنوز در ابتدای‌ِ ابتدای انقلاب بیت کوین قرار داریم

هیچکس نمی‌تواند تحت تاثیر موفقیت شگفت‌انگیزی که بایننس طی ۱ سال و نیم گذشته به دست آورده، قرار نگیرد. چانگ‌پنگ ژائو (معروف به CZ)، مشاهده ترقی تو برایم لذت‌بخش بوده است. به موفقیت و ساخت‌وسازت ادامه بده.

ژائو گفتگو را با اظهار اینکه ملاقات ورهیز در سال ۲۰۱۳ نقطه عطفی در حرفه کاری او ایجاد کرده و منبع الهام بخش خوبی برایش بوده ادامه داد.

شیپ‌ شیفت یکی از شرکت هایی است که اخیرا از رکود بازار ارزهای دیجیتال آسیب دیده است. در ماه ژانویه ۲۰۱۹، این شرکت یک سوم نیروهای خود را که شامل ۳۷ کارمند بود، پس از بزرگترین آسیب و ضرر مالی در سال ۲۰۱۸ که از سقوط بیت کوین ناشی می شد، کنار گذاشت.

ورهیز مسئولیت وضعیت فاجعه‌بار شرکتش را به عهده گرفت و در این باره گفت که قبول کردن ریسک‌های مالی بخشی از شغل او به عنوان مدیرعامل است.

به عنوان یک شرکت، بزرگترین و بدترین تصمیم اقتصادی ما یکی بوده است: با روی باز دارایی‌های دیجیتال را کاملاً در آغوش بگیریم. بخش زیادی از موجودی ترازنامه ما از آن‌ها تشکیل شده است. ما نوسان های آن‌ها و خطراتش را پذیرفته‌ایم. اگر باور من به واقعیت نپیوندد من این اشتباه را به پای هیچکس جز خودم نمی‌نویسم.

علی‌رغم رکود ادامه‌دار بازار، عده‌ای مانند چانگ‌پانگ ژائو در چشم‌اندازشان سخت باور دارند که انقلاب ارزهای دیجیتال تحولی عظیم در تمامی صنایع از جمله سیستم‌های قدیمی و موروثی مالی ایجاد خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌های قبلی، ژائو هیچ شکی ندارد که بایننس ۱۰۰ سال دیگر هم وجود خواهد داشت، چرا که ارزهای دیجیتال تازه مسیر خود را شروع کرده‌اند.

بایننس آماده است تا چند سال دیگر هم جان سالم به در برد. مهم نیست بازار صعودی باشد یا نزولی، هدف ما برای بازه‌ای طولانی‌تر از چند سال آتی است. هدف‌گذاری ما برای ۱۰، ۵۰ و حتی ۱۰۰ سال بعدی است. پس ما زمان زیادی را در کنار شما خواهیم گذراند. لحظه‌‌ای که درباره ارزهای دیجیتال و نحوه کار کردن بیت کوین یاد گرفتم، فهمیدم که این همان آینده است.

تیم دراپر: آینده در مسیر ارزهای دیجیتال قدم برمی‌دارد

مدیرعامل بایننس: ما هنوز در ابتدای‌ِ ابتدای انقلاب بیت کوین قرار داریم

این مشابه همان چشم‌انداز درخشانی است که بیلیونر حوزه فناوری، تیم دراپر، درباره صنعت ارزهای دیجیتال از مدت ها پیش متصور بوده است. دراپر جسورانه پیش‌بینی کرده که ارزهای دیجیتال جای پول‌های رایج (فیات) را در دو سوم ارزش کل ارزهای جهان خواهند گرفت.

تیم دراپر نیز در این باره گفته است:

این حرکت برای مردم بهتر خواهد بود. مردم به سمت ارزهای دیجیتال خواهند رفت و از سمت ارزهای سیاسی که آن را فیات می‌خواند، فاصله خواهند گرفت. این حرکت به این شکل صورت خواهد پذیرفت.

دراپر از مبلغان ارزهای دیجیتال است که  پیش‌بینی جسورانه‌ای دارد و بر آن پافشاری می کند. وی عقیده دارد بیت کوین در سال 2022 به ارزش ۲۵۰ هزار دلارخواهد رسید. حتی رکودی که در  بازار و در کوتاه‌مدت وجود داشته است نتوانسته است او را مانند تریدرهای روزانه و افرادی که به دنبال معاملات کوتاه‌مدت هستند، مأیوس کند.
نمی‌توانید در برابر ایده‌ای که زمانش فرا رسیده ایستادگی کنید !

به گفته دراپر، ارزهای دیجیتال انقلابی ساختار شکن در پی دارند که بانی تغییرات بسیاری است.

و همانطور که ویکتور هوگو ( رمان‌نویس فرانسوی) می‌گوید:

هیچ چیز نمی‌تواند مانع حرکت ایده‌ای شود که زمانش فرا رسیده است.

تمایل شخص من نیز این است که دلار هایم را به بیت کوین تغییر دهم و به اعتقاد من دلیلی ندارد من ارزی نگه دارم که وابسته با مسائل و تنش های سیاسی است و در مقابل ارزی وجود دارد که جهانی و آسیب ناپذیر است.

ترجیحم این است که ارز جهانی را به جای ارز وابسته به تنش های سیاسی در اختیار داشته باشم.

به عقیده وی، ارزهای دیجیتال  نیز دچار همان فراز و نشیب‌هایی هستد که تمامی ابداعات و اختراعات پیش از آن نیز این فراز و فرود ها را تحمل کرده اند. اما بازار بدون توجه و به شدت پیش خواهد رفت.

اینترنت هم به همین شکل آغاز فعالیت کرد. جریانی بود که امواج بسیاری به همراه داشت تا اینکه این حرکت و امواج به سکون رسیدند و مجدد موجی بزرگتر و متمرکز تر شروع به حرکت کرد. به تصور من این پدیده بار دیگر و به همان روش تکرار می شود..

منبع خبر: ccn.com

از این خبرها نیز دیدن کنید ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.